הפורטל הישראלי לתזונה נכונה, דיאטה ופעילות גופנית
כתבה - חוויאר ברדם
16/05/2017, מאת איריס לקנר
הכוכב הספרדי הגדול בעולם
בחייו האישיים הוא נשוי ללא אחרת מהשחקנית הספרדיה המפורסמת ביותר : פנלופה קרוז – עימה יש לו כבר 2 ילדים משותפים.
חוויאר ברדם

מבין כל השחקנים הגברים שיצאו מספרד ותפסו מקום של כבוד בבירת הסרטים, בולט לו חוויאר ברדם (48) אשר שיחק ב – 60 (!) סרטים – ביניהם תפקידים בלתי נשכחים בהפקות כמו: "אהבת בשר ודם" של אלמודובר שהעניק לו את פרס הגויה (האוסקר הספרדי) השלישי שלו, "לרקוד עם השטן", "לפני שהלילה יורד", "הנוסע", "הים שבפנים" המעולה, "הרוחות של גויה", "ארץ קשוחה" – שעל תפקידו שם זכה בפרס האוסקר (והיה לשחקן הספרדי הראשון שזוכה בו), בגלובוס הזהב, בפרס הבאפט"א ובפרס סאטורן. עוד בלט בסרטים: "ויקי כריסטינה ברצלונה", "ביוטיפול", "סקייפול" – שם גילם את הנבל, "אהבה בימי כולירה", "לאכול, להתפלל, לאהוב" ובימים אלו ממש מופיע בשני סרטים היוצאים בהפרש של שבועיים: "שודדי הקאריביים – המתים לא מדברים" ו"הפנים האחרונות" לצידה של שארליז ת'רון.

לפני שהפך לשחקן, שיחק בנבחרת הרוגבי הלאומית של  ספרד – חלק משגרת האימונים שהייתה מנת חלקו בצעירותו. עוד קוריוז מעניין הקשור לימים אלו היא העובדה כי חשב בתחילה להיות צייר. משהבין כי לא יהיה צייר דגול ובטרם הגיע לבחירת מקצוע המשחק, עבד בעבודות שונות, ביניהן : כספר, פועל בניין ו... חשפן.

כן, כן ... באותם ימים השקיע שעות מרובות על כל סוגי המשקולות במכון כדי להשיג תוצאה שתשביע את הנשים המגיעות לחזות בהופעה שלו.
ומה הוא עושה כיום כדי לשמור בקפידה על החזות הלטינית המושכת?

באופן רגיל הוא פריק של ספורט מים (שחייה, חתירה בקיאקים, סקי מים וכו') וג'וגינג, ואת יתר הפעילות הגופנית שלו הוא מנווט בהתאם לתפקידים אותם הוא מגלם.
על פי רוב, את השינויים הגדולים במראה ביצע בתפקידים עבורם היה צריך להשיל רבות ממשקל גופו שהוא מאוזן בימים כהרגלם.
בסרט, "ביוטיפול", עבד הרבה מאוד על אירובי כדי לשרוף משומני הגוף (המעטים, יש לציין) שהיו לו, ואילץ את עצמו להיות במיני צום עם כפית סוכר ביום למשך שבועיים. לקראת תפקיד אחר, דאג לעבוד יותר על שרירי הרגליים והישבן ומעט מאוד על שרירי הידיים כדי להידמות לגיבור העלילה ברגעיו הקשים.
בשנתיים האחרונות הוסיף לפעילות הגופנית שלו גם קירות טיפוס אליהם הוא הולך עם הילדים.


בכל המתייחס לדיאטה ואוכל, הוא שומר על עצמו באמצעות צריכה גדולה של ירקות על כל צורות הבישול שלהם ופירות ים בעדיפות גבוהה. (מבחינתו, "זה בשביל החלבונים...").
המקום החביב עליו מבחינת אוכל, היא המסעדה אותה מנהלת אחותו – בה הוא יכול למצוא את כל המאכלים עליהם גדל  בתוספת שדרוגים מהעת האחרונה.


 

שלח לחבר | הדפסה | חזרה למעלה
תגובות:
כל הזכויות שמורות ©2007-2018 Diets.co.il