הפורטל הישראלי לתזונה נכונה, דיאטה ופעילות גופנית
כתבה - הסודות של ברנדו
12/03/2017, מאת איריס לקנר
מרלון ברנדו שהיה לאייקון וסמל של הוליווד
החל את דרכו כגבר נאה מאוד, עם גוף שרירי ומעוצב והפיל ברשתו נשים לא מעטות. עם השנים כאשר קשיי החיים והטרגדיות שעבר הכניעו אותו, זנח עצמו והחל להשמין.
הסודות של ברנדו

מרלון ברנדו שיחק תפקידים בלתי נשכחים בסרטים כמו: "נערי הכרך", "פרא", "המרד על הבאונטי", "הסנדק" ואחרים וזכה באינספור פרסים, החל את דרכו כגבר נאה מאוד, עם גוף שרירי ומעוצב והפיל ברשתו נשים לא מעטות.לצד תדמית החתיך ההוליוודי ממיס הלבבות, היו לברנדו הפרעות אכילה ומנהגים מוזרים בכל הקשור לאוכל, שעם השנים הסבו לו נזק רב אך גם הפכו אותו לאגדה מהלכת של כל מה שלט כדאי לעשות ככוכב הוליוודי כדי להתחיל להיראות... רע !

כאשר התכונן לתפקידים עוד בשנות ה – 50, היה פוצח בדיאטות הרעבה או דיאטות מחמירות שכללו 2 ארוחות ביום במקרה הטוב.
לא פעם הכריח את עצמו להימנע מלשבת בבתי קפה גם בגלל הקפה עצמו – כדי שלא יפתח התמכרות ובעיקר בגלל המאפים שלא רצה להתפתות אליהם.
היה מזמין על סט סרטיו ג'אנק פוד, אוכל סיני עם הרבה טיגון וחמאת בוטנים ועוף בציפוי דבש.
היה נוהג לאכול חטיפים מתוקים או מקלות קינמון מצופות סוכר כאשר את הכל היה "מוריד" עם חצי מיכל של חלב.
נהג לאכול ארוחות בוקר "מזינות" מידיי שכללו: קורנפלקס מתוק, נקניקיות דם, בננות עם קצפת, חבילה של 10 פנקייקים עטופים בסירופ מייפל.
כאשר שקל להשתתף בסרט על חייו של פאבלו פיקאסו והבין שהוא צריך להוריד משקל באופן משמעותי, החליט לפצוח בדיאטת בננות!

כבר בסרט ששיחק בשנת 1961, היה דורש על הסט בסוף יום צילומים ארוחת ערב שכללה :שני סטייקים, תפוחי אדמה אפויים ושתי עוגות פאי תפוחים עם שתי כוסות חלב עד לנקודה בה החלו להרחיב את בגדיו במחלקת ההלבשה...
כאשר צילם את הסרט, "המרד על הבאונטי", בשנת 1962 היה לו תופר צמוד שנהג לתפור ולשנות את בגדיו בהתאם להרחבות הפיזיות שכבר החל לעבור באותם הימים. יחד עם זאת, דרישתו של ברנדו מהתופר הייתה שהבגדים יהיו צמודים כדי שזה ייתן אשליה של גבר שרירי על פני גבר שמן.
חבריו ניסו "לרמוז" לו בשלב מסוים שהוא מגזים עם האכילה כאשר העניקו לו במתנה באחד מימי ההולדת שלו חגורה עם חורים שנוספו ופתק עליו היה כתוב: "מקווים שהיא תתאים לך...".
כאות תודה לחבריו, דאג לאכול באותו היום 4 חתיכות עוגה.

אשתו השנייה של ברנדו שנהגה לנעול את המקרר בביתם כדי למנוע מצוות העובדים לטעום מהאוכל שלהם, מצאה לילה אחד את המנעול שבור וסימנים של שיניים על חתיכות גבינה קשה שהיו במקרר, כמו גם על מאכלים נוספים. לקח לה מס' ימים להפסיק להאשים את העובדים, עד שהבינה שהמדובר בבעלה...
לאחר מכן, הייתה תקופה שהוא היה נעלם בשעה ארבע לפנות בוקר, עד שהבינה שהוא נהג לסע לחנות נקניקיות אגדתי בהוליווד שהייתה פתוחה מסביב לשעון ומוריד בשעות כאלו 6-7 נקניקיות להנאתו.
בלילות אחרים היה ניגש לחנות גלידה שהייתה פתוחה גם היא 24 שעות ביממה, קונה לעצמו גלון של שלושה טעמים שאהב, נוסע לאזור הלגונה ומתמוגג מכל הכמות עד שהיה מסיים אותה.

בשנת 1966 נאלצו לקחת לברנדו כפיל שיעשה את סצינות המרדפים בסרט שהשתתף משום שלכוכב כבר היה קשה לרוץ וגם להיכנס לבגדים במידות נורמטיביות ויש הטוענים שבגללו התעכבה ההפקה.
כאשר הוצע לו התפקיד של דון קורלאונה בשנת 1972, דשו ממנו בהפקה להוריד ממשקלו.
בשלב מסוים בחייו, גר על אי שהוא קנה, פתח שם בר אקזוטי על החוף, וביקש שיצרו מנה של "חטא מתוק" שכללה אגוז קוקוס חצוי כאשר לתוכו שפכו שוקולד נמס חם והוא נהג לעשות את הפרסומת הכי טובה למנה (ויש הטוענים, כמובן, שאת הכי גרועה...)

בשנות ה – 80 כבר נהגו לעזוב אותו נשים עימן יצא בשל העובדה כי לא עמד בדרישות שלהן שיוריד ממשקלו וייכנס למשטר של דיאטה. גם כאשר הצהיר בפניהן שהוא בדיאטה, זה לא עזר כי היה דורש מחבריו שבשעת לילה מאוחרת הם יזרקו לו שקיות של אוכל מבורגר קינג כדי להשביע את "הרעב של כל היום"...

בשנים האחרונות לחייו כאשר ההשמנה שלו כבר היוותה סכנת חיים, הוא הצליח לעמוד בדיאטה נוקשה ולהשיל 50 קילוגרמים ממשקל גופו אך עדיין היה מפנטז על הגלידה של שתיים בלילה.

 

שלח לחבר | הדפסה | חזרה למעלה
תגובות:
כל הזכויות שמורות ©2007-2017 Diets.co.il