הפורטל הישראלי לתזונה נכונה, דיאטה ופעילות גופנית
כתבה - חרובים במקום שוקולד
01/03/2017, מאת מיכל אור רודיך - דיאטנית
פורים מתקרב ואיתו גם אזני ההמן
ברוח הלייף סטייל ושיפור איכות החיים והתזונה בואו ננסה השנה להחליף את מילוי השוקולד המסורתי (שעל פי רוב עשיר מידיי בסוכר ואיכות השוקולד לא גבוהה במיוחד), בתחליפים בריאים כמו ממרח חרובים טבעי
חרובים במקום שוקולד

רגע לפני שנרוץ ונחליף ונקנה ממרח חרובים כדאי שנשים לב שגם בממרח חרובים יש הבדלים בין היצרנים השונים, בין כמויות הסוכר, הקלוריות ואחוזי אבקת החרובים.

אפשר כמובן להכין את ממרח החרובים בבית. מתחליף סוכר – סטיביה או למי שלא חושש מהקלוריות – דבש סילן או מעט סירופ אגבה (לכל תחליף יתרונות וחסרונות אך כולם טובים יותר מסוכר לבן מעובד או אפילו סוכר "חום"). אם אנחנו מחליטים לקנות ממרח ולא להכין בעצמנו בואו נשים לב לכמויות הסוכר, לרכיבים עצמם כמו צבעי מאכל, חומרי טעם וריח וחומרים מקשרים ומתחלבים. ככל שרשימת החומרים ארוכה יותר – הסיכוי שהמוצר יותר בריא – נמוך יותר (אם כי יש כמובן יוצאים מן הכלל). נבחר את המוצר הקרוב ביותר למוצר הטבעי בבית – אחוזי אבקת חרובים גבוהים, אחוזי סיבים גבוהים, פחות סוכר, להשתדל לבחור מוצר ללא חומרי טעם וריח ואם כבר צבעי מאכל – שיהיו טבעיים וללא חומרים שעלולים לסכן את הבריאות שלנו ושל האהובים להם אנו מכינים את אזני ההמן.

אבקת חרובים מכילה סידן, סיבים תזונתיים ורמות נתרן נמוכות. מכילה אומגא 3 ופנולים שיחד מעלים את ערכה התזונתי של אבקת החרובים. במחקר משנת 2010 ניתן לקרוא כי אבקת חרובים יכולה לסייע להורדת כולסטרול בדם.

בכף ממרח חרובים אורגני של הרדוף נמצא כ 270 קלוריות, כ 30 גרם פחמימות (כולל סיבים), כ 16 גרם שומן וכ 1 מ"ג סידן.
בכף ממרח חרובים תופנית גבעת ברנר נמצא כ 240 קלוריות, 25 גרם פחמימות (כולל סיבים), כ 14 גרם שומן וכ 2 גרם חלבון. יחד עם זאת נמצא כ 8 גרם נתרן ואחוז גבוה יחסית של שומן רווי מתוך סך כל השומן.
כף ממרח בטעם שוקולד של עלית מכיל כ 254 קלוריות, כ 28 גרם פחמימות, כ1.9 גרם חלבון וכ 14.5 גרם שומן. כמו כן מכיל כ 14 גרם נתרן, חומרי עם וריח ועוד.
כף ממרח בטעם שוקולד של השחר העולה, מכיל כ 236 קלוריות, כ 30 גרם פחמימות, כ 1.89 גרם חלבון וכ 12 גרם שומן. כמו כן מכיל 42 גרם נתרן וחומרי טעם וריח.

כדאי לקרוא את התויות כולל האותיות הקטנות ולהחליט איזה ממרח טוב עבורכם יותר ולשקול הכנת ממרח ביתי כשאתם קובעים את מה שיש בו.

 

שלח לחבר | הדפסה | חזרה למעלה
תגובות:
כל הזכויות שמורות ©2007-2018 Diets.co.il