הפורטל הישראלי לתזונה נכונה, דיאטה ופעילות גופנית
כתבה - תה ניקוי רעלים – Detox tea
15/02/2017, מאת מיכל אור רודיך - דיאטנית
האם ישנם חודשים בהם אסור לעשות ניקוי רעלים או דיאטה?
לפני מספר ימים פגשה אותי חברה שלא ראיתי זמן רב וספרה לי שהיא מאוד רצה לעבור תהליך של ניקוי רעלים וכי הנטורופטית שלה אסרה עליה לעשות זאת בעונת החורף.
תה ניקוי רעלים – Detox tea

 יש אסכולות שונות לניקוי רעלים, כמו שיש מעין סדר עולמי שכזה שבאביב מאווררים ומנקים את הבית – אצלנו קוראים לזה ניקיון פסח, בארצות הברית – ניקיון אביב ובגרמניה – אויר של אביב ויש שיטות וסדר שונה בכל תרבות. כך גם הגוף שלנו.

ישנן תקופות שהגוף מתעייף יותר ומתאמץ יותר לשמור על מערכת החיסון, על הנשימה ועל טמפרטורות הגוף. יחד עם זאת – אין, לדעתי, שום זמן שבו אסור לעשות ניקיון פנימי, מה שמכונה – ניקוי רעלים. במיוחד כשהמצב הגופני לא טוב ומצב הרוח ירוד בהתאם.
בזמן של ניקוי רעלים בעונת החורף יש להתאים את התכנית כמה שאפשר לעונה הקרה אך בוודאי שניתן לנקות את הגוף ולהרגיש הרבה יותר טוב.
אחד האמצעים היעילים והטובים, בנוסף לתפריט מותאם אישית הוא תה המורכב מתערובת צמחים לניקוי רעלים. הרעיון הוא לעזור לרקמות השונות בגוף לפלוט מתכות, רעלים אחרים וחומרים בעודף, ולהפריש אותם החוצה דרך המערכות המיועדות לכך באופן טבעי – מערכת הדם, הכבד ומערכת הלימפה.

ישנם מותגים כמו תה יוגי, תה פוקה שניתן לרכוש בארץ – ויש בסדרה תה לניקוי רעלים.
חברות המשווקות בחו"ל וניתן לרכוש באינטרנט או במקומות מסויימים בארץ – Traditional Medicinals תה ירוק עם ג'ינג'ר, Gaia herbal ועוד. אך ניתן גם ליצור תערובת לבד. הקפידו שיהתערובת תכלול: זרעי אניס, זרעי שומר, שורש ג'ינג'ר, שורש עולש או ליקוריץ. יכול לכלול גם זרעי סלרי, זרעי כוסברה, עלי ארטישוק ואפילו עלי שסק.
יש לחלוט את התה כשטמפרטורת המים מתחת ל 100 מעלות צלזיוס (הניחו למים לרתוח, המתינו מספר דקות ואז חלטו את התה) יש להשאיר את תערובת התה או את התיון במים לפחות לחמש עד עשר דקות.
כדי להמתיק השתמשו בכפית דבש טהור או מעט סטיביה

תרגישו טוב!

 

שלח לחבר | הדפסה | חזרה למעלה
תגובות:
כל הזכויות שמורות ©2007-2017 Diets.co.il