הפורטל הישראלי לתזונה נכונה, דיאטה ופעילות גופנית
כתבה - סובין שיבולת שועל להורדת רמות טריגליצרידים בדם
18/01/2017, מאת מיכל אור רודיך - דיאטנית
תכניות והמלצות רבות מוכרות לכולנו בעניין הורדת הכולסטרול או הורדת רמות הסוכר בדם. סיבים תזונתיים כאלה או אחרים ודיאטות מסוגים שונים מפורסמים כל הזמן.
סובין שיבולת שועל להורדת רמות טריגליצרידים בדם

האם ייתכן שהכולסטרול שלי תקין ואפילו הסוכר בסדר, לפחות על פי מדדי המעבדה בקופת חולים ובכל זאת רמות הטריגליצרידים (השומנים בדם) גבוהים? התשובה היא – כן.

יש אנשים שיש להם באופן טבעי רמות גבוהות של שומנים בדם. לרוב עניין משפחתי ולפעמים עניין של תזונה לא מתאימה. כשמשלבים את שניהם – המצב עוד פחות טוב.
המלצה קטנה ופשוטה – הוסיפו סובין שיבולת שועל לסלט, למרק ואפילו למאפים שלכם. הרבו לשתות מים עם לימון ואם אתם אוהבים את ריח וטעם האניס – הרווחתם. ליקוריץ יכול גם לעזור.
סובין שיבולת שועל הם סיבים מסיסים המכילים ויטמינים ומינרלים חשובים, בכללם ויטמין E וויטמיני B.

סובין שיבולת שועל בניגוד לסובין חיטה הוא מסיס ולכן הוא נעכל וסופח מים למעי כך שהוא מצויין לעצירות. מסייע להורדת כולסטרול ורמות סוכר ובמיוחד – מסייע להורדת רמות השומנים בדם ורמות הטריגליצרידים בכללם.
מבחינה קלורית – 100 גרם סובין שיבולת שועל מספקים כ 246 קלוריות. 63% מהקלוריות הן מפחמימות – כולל סיבים שהם גם פחמימות. כ 23% משומנים – מה שמאפשר המצאותו וזמינותו של ויטמין Eוויטמינים נוספים וכ - 14% מחלבונים.
סובין שיבולת שועל נעים למעי ולא מגרה אותו, מזין ומסייע לחיים בריאים יותר.


 

שלח לחבר | הדפסה | חזרה למעלה
תגובות:
כל הזכויות שמורות ©2007-2017 Diets.co.il