חומצה לאורית לחיזוק מערכת החיסון

13/02/2018, מאת מיכל אור רודיך - דיאטניתהיא גם מסייעת לעור בריא ויש עדויות מחקריות שחומצה לאורית מסייעת לאיזון רמות כולסטרול ומעודדת יצירת "כולסטרול טוב".

חומצה לאורית לחיזוק מערכת החיסון

חומצה לאורית היא חומצת שומן בינונית באורכה (MCT), היא טובה במיוחד לחיזוק מערכת החיסון, מסייעת לטיפול באקנה וביבלות ויראליות, טיפול שעוזר במקרים של הרפס זוסטר, שינגלס, פצעי חום על השפתיים, 

מומלץ לצרוך עד 3 גרם ביום ברמה הטיפולית. במיוחד בעונה מעורבת של ימי קיץ חמים המשולבים בימי חורף גשומים ואפורים.
את החומצה הלאורית ניתן למצוא בחלב קוקוס העשיר בחומצה לאורית, בחלב עיזים או חלב פרה (בחלב החומצה נמצאת בריכוזים נמוכים בלבד). ניתן גם לקחת תוסף תזונה של חומצה לאורית כשהמוביל הוא הלאוריצידין שלצערי כמעט לא ניתן להשיג בארץ. בעונות של יום חורף גשום ולאחריו יומיים של חום קייצי ושוב גשם וכד', נחלשת מערכת החיסון וכל שיעול של חבר לידנו עלול לסכן אותנו בהצטננות וכמה ימים במיטה.  בנוסף אם אנחנו סובלים מעור לא כל כך בריא, החומצה הלאורית בשילוב עם אבץ יכולה לעשות ממש מהפך. שימוש נוסף ורלוונטי מבחינת דיאטות, עודף משקל וכד' הוא איזון רמות כולסטרול ושמירה על כלי הדם. החומצה הלאורית מעודדת יצירת HDL (הכולסטרול "הטוב") על חשבון LDL (הכולסטרול "הרע"). יש שימושים רבים אחרים כתוסף תזונה או כ"תרופה טבעית".


אם רוצים להנות מהתכונות הטובות של החומצה הלאורית אפשר להשתמש בבית בשמן קוקוס וחלב קוקוס במקום שמנים אחרים, כולל בישול ואפייה ולהוסיף לאוריצידין בעונת מעבר וכשיש סיבה לחשוש ממחלה ויראלית.כמו כן זו סיבה טובה נוספת לעבור למוצרי חלב עיזים ולא חלב פרה.
לבריאות!